Cinsel Güç Arttırıcı Doğal Besinler
10 Kas, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Cinsel Güç Arttırıcı Doğal Besinler

Cinsel Güç Arttırıcı Doğal Besinler

Cinsel gücü arttıracak pek çok doğal besin bulunmaktadır. Bireyler bu besinleri düzenli bir şekilde tüketerek son derece kusursuz bir cinsel hayata sahip olabilir. Bu kapsamda cinsel güç arttırıcı doğal besinler genel olarak aşağıdaki gibidir. 

Badem

Bademler, prostaglandinleri düzenlemeye yardımcı olan omega 3 ve 6 esansiyel yağ asitlerini içerir. Bu elementler seks hormonları üretmek için gereklidir. Bu durumda badem tüketiminin cinsel gücü arttırma da son derece etkili olduğunu ifade edebiliriz. 

Çikolata

Çikolata yalnızca libido artırmaya yardımcı değil. Ancak düzenli olarak bitter çikolata tüketmek vücudun serotonin ve endorfin salgılamasına neden olur. Bunlar  rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve sizi eşinizin uyaranlarına karşı alıcı bir zihin çerçevesine sokar.

En iyi sonuçlar için, mümkün olan en saf bitter çikolatayı seçmek daha iyidir. %70, %80 ve %90 saflık gösteren seçenekler bulacaksınız. Bu yüzde, üründeki kakao miktarını gösterir. Çok şekerli çikolatalardan kaçınmak en iyisidir. Düzenli çikolata tüketimi ile cinsel gücün artırılması mümkündür.

Kahve 

Kahve, merkezi sinir sistemini uyarmaya yardımcı olur. Bu nedenle kahve içmek uyanıklığın korunmasına yardımcı olur ve enerjiyi artırır. Bu da artan cinsel dürtü veya libidoya yol açabilir.  Yapılan araştırmalara göre   diğer şeylerin yanı sıra kafein alımının  özellikle günde 2-3 fincan kahve alımıyla, yaygın erektil disfonksiyon olasılığını azaltabileceğini belirlenmiştir.

İstiridye

Libidonuzu artırmak istediğinizde aklınıza gelen ilk yiyeceklerden biri istiridye olmalıdır. İstiridye çinko içerir. Bu,  uyarılmayı zorlaştırabilecek eksiklikleri düzeltmeye yardımcı olabilir.

Bu bir androjen, erkeklik hormonu üretimi için gerekli eser elementtir. Çinko eksikliği, bazı çalışmalara göre cinsel ilgisizlik ile ilişkilendirilmiştir. Bazı randomize çalışmalar istiridyelerin iddia edilen afrodizyak özelliklerini gösterememiştir.

İncir

İncir, libidonuzu artırabilecek yiyeceklerden biri olarak kabul edilmiştir. İncir ihtiva esansiyel mineraller ve vitaminler daha iyi cinsel performans katkıda bulunabilir. Magnezyum, potasyum ve demir seviyeleri ile incir önemli bir besindir. Ayrıca B6 vitamini sağlayarak size gerekli enerjiyi de verir.

Nar

Nar, çeşitli besin maddeleri ve antioksidanları ile bilinir. Nar erojen bölgeleri duyarlılığını artırmaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle cinsel gücü artırmak için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *