Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?
2 Ara, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

Cinsel ilişki, tıpkı yemek yemek ve su içmek gibi doyurucu olmalıdır. Her ne kadar zevk olsa da bu da bir vücut ihtiyacı olduğu için her iki tarafın da doyurucu bir cinsel ilişki deneyimi yaşaması gerekiyor. Ama taraflardan bir tanesi mutlu olmadığı zaman problemler başlıyor. Sebebi ise cinsel işlev problemidir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin cinsel işlev bozukluğu yaşayabilir. Sadece erkeklerde erken boşalma değil kadınlarda da kuruluk, vajinismus ve çeşitli nedenlerden ötürü cinsel işlev bozukluğu yaşanabilir. Bu sebeple her iki tarafında normal düzeylerde tedavi olması gerekir. Cinsel ilişki, ilişkinin en önemli anahtarıdır ve çok yüksek derecede önem verilmelidir.

Cinsel İşlev Bozukluğu Belirtileri

Cinsel işlev bozukluğu belirtileri genel anlamda cinsel ilişki aşamasında anlaşılır. Örneğin kadın, erkenden kuruyor ise bu bir cinsel işlev bozukluğuna işarettir. Cinsel hastalığı bulunan her şey cinsel işlev bozukluğuna işarettir. Erkekler de ise erken boşalma ve cinsel isteksizlik ya da boşalamama gibi sorunlar sebebi ile cinsel işlev bozukluğu yaşanır. Her partner kendisi için zevk almayı düşündüğü zaman çok daha sağlıklı bir cinsel ilişki süreci yaşanır. Oysaki partnerler karşı tarafı mutlu etmeye odaklanmış ise bu olumsuz bir durum yaşatacak ve kendisi için olumsuz bir cinsel ilişki süreci olacak. Bu sebeple cinsel işlev bozukluğu olmasa dahi mutlu olmanın yanlarını aramalıyız. 

Cinsel İşlev Bozukluğu Tedavisi

Cinsel işlev bozukluğu tedavisi genel anlamda çok farklı kategorilere kadar ayrılabiliyor. Eğer erkek ise erken boşalma için ayrı cinsel isteksizlik için ayrı ya da rahatsızlık ne ise ona göre çeşitli yollar ve hekimlerce tedavi edilmesi gerekiyor. Kadınlarda ise durum biraz daha farklı. Yani kuruluk vajinismus yaşayan kadınların kuruluk ile ilgili tedavi alması, orgazm bozukluğu yaşayan kadınların orgazm bozukluğu tedavisi ya da rahatsızlık ne ise o konu ile ilgili tedavi almak gerekiyor. Cinsel işlev bozukluğu konusunda rahatsızlık ne ise o konu ile ilgili tedavi alındığında cinsel işlev bozukluğu tamamı ile ortadan kaldırılabiliyor .

İlaç Kullanarak Tedavi

Cinsel işlev bozukluklarında en çok tercih edilen tedavi yöntemi ilaç kullanım yönü ile tedavi olmaktadır. Eczanelerde ve internet sitelerinde bu tarz ilaçları bulabilirsiniz ancak biz size tabii ki eczaneleri öneriyoruz. Eczaneler bu noktada en güvenilir yer olmakla beraber eczanede satilan cinsel gücü artıran ilaçlar hakkında bilgiyede paylaştığımız bu internet sitesinden erişebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *