Cinsel İstek Arttırıcı Doğal Besinler
18 Kas, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Cinsel İstek Arttırıcı Doğal Besinler

Cinsel İstek Arttırıcı Doğal Besinler

Cinsel istek arttırıcı doğal besinler ile ilgili bilgi edinerek cinsel performansınızı artırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için hazırladığımız bu rehber ile cinsel istek arttırıcı doğal besinler ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. 

Çilek ve Ahududu

Çilek ve ahududu çinko içerir. Çinko mineral cinsel alandaki sorunlara yardımcı olabilir. Cinsel arzuyu sürdürmek için de belirleyici olan sağlığa ve esenliğe katkıda bulunan besinleri içerdiklerinden çilek ve ahududu tüketimini artırabilirsiniz. Çinko içeriği nedeniyle, çilek ve ahududu cinsel isteği yoğun miktarda artırıyor.

Avokado

Avokado, folik asit ve B6 vitamini içerir. Her iki besin de cinsel sağlık ve esenliğin bakımı söz konusu olduğunda gereklidir. Bununla birlikte, avokadonun gerçekten libidoyu artırmaya yardımcı olup olmadığını belirlemek için kanıt yoktur. Her halükarda, sağlıklı ve dengeli bir diyet çerçevesinde tanıtılmaya değer sağlıklı bir besindir.

Ceviz

Cevizleri günlük diyete dahil etmek, bunu kanıtlamak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, sperm kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bazı bilimsel kanıtlar, toplam sperm sayısını, canlılığını ve hareketliliğini önemli ölçüde iyileştirdiğini göstermektedir. Her durumda ceviz daha iyi cinsel performansı etkileyebilecek enerji sağlayan bir yiyecektir. Kaloriyi aşmamak için diyetinize az miktarda ceviz dahil etmelisiniz. 

Karpuz

Düzenli karpuz tüketimi, erkek penisinde ve kadın klitoriste ereksiyon kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Bunun nedeni karpuzun sitrülin adı verilen protein olmayan bir amino asit içermesidir. Bu element vücudun daha büyük miktarlarda arginin üretmesine neden olur.

Sonuç, damarlarda daha iyi kan dolaşımıdır. İyi dolaşım, vücudun uyaranlara yanıt vermesine izin verdiği için sağlık ve cinsel istekte belirleyicidir.  Yapılan araştırmalara göre cirtrulline, ereksiyonun daha güçlü olmasına yardımcı olma özelliğine sahiptir. Karpuzun içerdiği amino asitlerden birinin dolaşımı ve cinsel aktiviteyi iyileştirmede faydalı olduğu görülmektedir.

Badem

Günlük diyette eksik olmaması gereken bir diğer kuru meyve ise bademdir. Badem daha önce bahsettiğimiz bir kimyasal olan arginin içerir. Libidonuzu artırmakta sorun yaşıyorsanız , badem ve türevlerini diyetinize ekleyin. Onları doğrudan yiyebilir veya badem unu ile bazı tatlılar hazırlayabilirsiniz. Diyetinize badem sütü de ekleyebilirsiniz. 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *