Erkeklerde Aşırı Cinsel Birliktelik İsteği Nedir?
22 Kas, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Erkeklerde Aşırı Cinsel Birliktelik İsteği Nedir?

Erkeklerde Aşırı Cinsel Birliktelik İsteği Nedir?

Kadın vücudu, cinsel ilişkiyi bir erkekten daha fazla istemek üzere kurulmuştur. Özellikle orgazmı sürekli tadan kadınların cinsel ilişkiden uzak durması fiziksel olarak mümkün değildir. Ancak bazı erkekler cinsel isteği kadınlardan çok daha fazla istiyor. Erkek vücudu ise sadece anlık bir kaşıntı gibi hissiyat duyarak birkaç dakikada işini bitirmek ve kenara çekilmek ister. Kadın vücudu cinsel ilişkiye çok yüksek boyutta bakarken erkek vücudu sadece birkaç dakikalık ihtiyaç giderme olarak bakar. Buna rağmen bazı erkekler de tıpkı kadınlar gibi çok aşırı bir şekilde cinsel istek duyarlar. Bu bir rahatsızlıktır, erkek vücuduna aykırı davranır ve tedavi edilmesi gerekir. 

Aşırı Cinsel İstek Belirtileri

Aşırı cinsel istekleri belirtileri aslında bildiğimiz gibi. Erkeğin kendi kendini tatmin etme çabaları yani mastürbasyon ve çeşitli ürünlerle tatmin olma çabaları. Ya da partnerin sürekli olarak rahatsız edilmesi, sürekli cinsel ilişki istemesi gibi durumlardır. Bu gibi durumların aksine eğer cinsel ilişki gün içerisinde ikiden fazla yaşanıyor, haftada her gün yaşanıyor ise bu bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Sağlıklı bir cinsel ilişkinin ortalama olarak haftada 3 defa gerçekleşmiş olması yeterlidir. 3 ve 6 arası doğaldır ancak günde iki defa ve haftanın her günü cinsel ilişki yaşamak ciddi bir sağlık sorunudur ve acil bir şekilde tedavi edilmesi gerekir.

Aşırı Cinsel İstek Tedavisi

Aşırı cinsel istek tedavisi için genelde çeşitli ilaçlar kullanılır. Uzman hekimin vereceği çeşitli ilaçlar sayesinde bu aşırı istekler durdurulabilir ancak bu durumun daha sonra hiç cinsel ilişki istememe gibi durumları beraberinde getirmesinden korkulur. Her vücut ilaçlara aynı tepkiyi vermediği için bu ilaçları kullanan 10 erkekten sadece 3’ü başarılı bir şekilde aşırı isteklerden kurtulabiliyor. Geri kalan erkekler ise sadece çok uzun zaman sonra cinsel ilişki isteği duymaya başlıyor. Bu da partneri olan kişiler için çok ciddi bir problemdir. Bu gibi durumların yaşanmaması için daha az yan etkili ilaçları doktorunuzdan istemeniz çok daha sağlıklı olacaktır. 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *