Erkeklerin Korkulu Rüyası Orgazm Olamama
5 Kas, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Erkeklerin Korkulu Rüyası Orgazm Olamama

Erkeklerin Korkulu Rüyası Orgazm Olamama

Orgazm olmak, cinsel uyarılma sonucunda en zirve anında seri olan bir kas kasılması ile beraber yaşanan yoğun duyguların tamamıdır. Orgazma ulaşma erkeklerde genellikle 3-10 dakika arasında sürerken, kadınarda bir dakikada bile olabilir. Erkeklerde orgazm anında iç pelviste olan kasların kasılması sonucunda meni üretraya ulaşır ve kuvvetli bir şekilde fışkırır. Kadınlarda ise orgazm anında vajina duvarındaki kasların ve uterüsün düzensiz olarak kasılması olur. Kadınlarda uyarılma devam ederse çok sayıda orgazm yaşanabilir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda orgazm olamama problemi yaşanabilir. 

ORGAZM OLAMAMA NE DEMEKTİR

Orgazm olamama, cinsel ilişki sonunda orgazma ulaşamama durumudur. Orgazma ulaşamama kadınlarda erkeklere oranla daha sık rastlanan bir durumdur. Orgazma ulaşamama yeterli cinsel uyarılamama kaynaklı olabilir. 

Erkeklerde orgazma ulaşamama psikolojik problemler, deneyimsizlik, stres kaynaklı olabilir. Diğer nedenler arasında şeker hastalığı, testesteron düşüklüğü, duyu kaybı, antidepresan ilaçlar, nörolojik bozukluklardır. Özellikle erkeklerde orgazma ulaşamamanın nedeni bulunmalıdır. Orgazm olamama tedavisi altta yatan nedenlerin saptanması ve düzeltilmesi ile olur. Cinsel birliktelik öncesinde tarafların birbirlerine olan yakınlığın arttırılması, masturbasyon sıklığının azaltılması, alkol tüketilmesinin azaltılması ve tahrik olunması orgazm için gereklidir. 

Erkeklerde orgazm olamama sorunu için ilaçlar olsa da, tıbbi olarak onaylanmış bir ilaç yoktur. 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *