Erken Boşalma Tedavisi
24 Kas, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma, Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı tanıma göre cinsel ilişki esnasında 1 dakikalık süreç içerisinde erkeğin boşalması sorunudur. Bu yapılan tanım hem DSÖ tarafından hem de Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir araştırmanın neticesidir. Erken boşalma süreci içerisinde olan hastalar eğer düzenli cinsel ilişki yaşıyor ve 6 ay içerisinde sürekli olarak erken boşalma gibi bir süreç yaşıyorsa çiftlerin cinsel ilişki süreci olumsuz etkilenecektir. Bu gibi durumlardan etkilenmemek adına düzenli olarak ürolog hekim ile görüşmek gerekebilir. Özellikle orta yaşlardaki erkeklerin bu tarz problemler yaşıyor olması çok olası bir durumdur. Türkiye’de her 10 erkekten 6’sı erken boşalma problemi yaşıyor. 

Erken Boşalma Neden Olur?

Erkek cinsel organı hızlı haz noktasına ulaşmak üzere tasarlanmıştır. Kadın cinsel organının aksine erkek cinsel organı olan penis daha hızlı haz noktasına ulaşarak erken boşalma sürecini tetikler. Ancak burada sağlıksız olan durum sadece birkaç dakikalık süreç içerisinde erkeğin boşalıyor olmasıdır. Sağlıklı bir cinsel ilişki sürecinin ortalama olarak 7 ila 15 dakika aralığında olması gerekir. Daha uzun süreler ise en yüksek hazza sahip cinsel ilişkilerde görünür. 7 ila 15 dakikalık cinsel ilişki sonrasında erkeğin boşalıyor olması sağlıklı bir vücudun göstergesidir. Erken boşalmanın tek bir nedeni olmadığı için tek bir noktaya odaklanmak son derece yanlış olacaktır. Bu sebeple yoğun bir araştırma süreci gerekir. 

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisi sürecinde kişisel olarak geciktirici ürünler kullanılabilir. Özellikle yasal olarak satışa sunulmuş olan ürünlerin kullanılması son derece önemlidir. Eğer yasal olarak satılmayan bir erken boşalma ürünü kullanıyorsanız olası sağlık problemlerinin tetiklenmesine neden olabilir. Bu sebeple sadece devletin onay vermiş olduğu geciktirici ürünler kullanmanızda fayda var. Geciktirici krem içeren prezervatif kullanmakta bu konuda oldukça yüksek fayda sağlar. Ortalama olarak 2 ya da 3 dakikalık süreç içerisinde boşalan bir erkek geciktirici krem içeren prezervatif ile 10 dakikaya kadar boşalabilir. Eğer problem hala devam ediyorsa mutlaka ürolog hekim ile görüşmek gerekir. 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *