Hamile İken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?
29 Kas, 2022 22:16 tarihinde eklendi

Hamile İken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Hamile İken Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Anne adayları hamilelik süresince , öellikle hamileliğin ilk aylarında yapacakları ters bir hareketin bebeğe zarar vereceği kanısındadırlar. Bu ilk zamanlarda yürümekten ve hatta hareket bile etmekten çekinirler, öelikle cinsellikten de uzak dururlar .

Ancak normal bir hamilelik süresince, herhangii bir terslik yok ise, normal bir şekilde cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz. Hamilelik süresince gireceğiniz cinsel ilişki , bebeğe hiç bir zarar vermez. Hamilelik öncesinde daha önce düşük yaptıysanız durum farklıdır. Bu hallerde biraz daha dikkatli olmak gerekir. Bu durumda doktorunuzdan öneri alarak , cinsel yaşamınıza devam edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Normalde embriyonun bulunan organı ile cinsel ilişki esnasında penisin girip çıktığı organ birbirinden farklıdır. Yani penisin içeriye girip çıkması halinde embriyoya herhangi bir temas söz konusu değildir.

Halk arasında cinsel ilişki yaşanmasının bebeğin sakatlanmasına veya ölmeine neden olacağı inancı yaygındır. Bu tamamen yanlış bir öngörüdür. Yapılan tüm araştırmalarda cinsel ilişkiye girmenin bebeğe hiç bir olumsuz etki yaratmadığı anlaşılmıştır.

HAMİLELİKTE CİNSEL İSTEK

Hamile kalmak için uğraşmış ve sonrasında hamile kalabilmiş anne adayları bebek için çok hassas olurlar. Bu sebeple anne adaylarında cinsel istek az olur. Bu durum hormonlarla ilgili değildir. Anne tamamen bebeği koruma içgüdüsüyle hareket eder. Aksine hamilelikte aşırı cinsel istek olması da olası bir durumdur. Hormonal değişiklikler nedeniyle anne normalden farklı davranışlar sergileyebilir. Bu da utanılacak bir durum değildir. Normal bir şekilde giden hamilelik süresince seks hayatında bir kısıtlamaya gerek yoktur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *