Kadında Orgazm Bozukluğu Nedir?
30 Kas, 2021 19:05 tarihinde eklendi

Kadında Orgazm Bozukluğu Nedir?

Kadında Orgazm Bozukluğu Nedir?

Kadında orgazm bozukluğu, cinsel birliktelik esnasında çok uzun süre sonra orgazm olmak ya da hiçbir şekilde orgazm olmamaktır. Özellikle partneri erken boşalma gibi sorunlar yaşayan kadınların orgazm olması çok zordur. Bu gibi kadınların orgazm bozukluğu yaşamaları çok zordur ancak orgazm bozukluğu gibi bir hastalığa sahip olan kadınların neredeyse imkansızdır. Bu ikisi ayrı bir tanıdır ve iki grubun da kendisine göre tedavi yöntemleri vardır. Bu sebeple her ikisini de bir tutmak son derece yanlış olacaktır. Kadında orgazm bozukluğu tedavisi, kadında orgazm bozukluğu nedir gibi sorularınızı yanıtlayacağız. 

Orgazm Bozukluğu Nedir?

Orgazm bozukluğu bir kadın hastalığıdır. Yukarıda verdiğimiz örnekteki gibi eşi erken boşalan kadınlardan değil tam tersi bir hastalığa mensup olup hiçbir şekilde orgazm olamayacak olan kadınlardan bahsediyoruz. Pek çok kadın bu şikâyet ile hastaneye başvurur ancak sorunun stres, odaklanmama, uyku bozukluğu, yeterli beslenmeme ve moral bozukluğu gibi durumlardan ötürü orgazm olamadığı tespit edilir. Orgazm bozukluğu çok şiddetli bir hastalıktır ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Özellikle vücudu sürekli orgazm olmak isteyen ancak hiçbir şekilde orgazm olamayan kadınların çok fazla şikâyet ettiği bir hastalık tipidir. Herhangi bir virüs ya da bakteri sebebi ile değil tamamı ile vajinal yapıdan ötürü kaynaklanan bir problemdir. Ancak tedavisinin de mümkün olduğunu bilmekte fayda var. Bazı insanlarda da psikolojik nedenlerden ötürü orgazm bozukluğu yaşanabilir. Cerrahi operasyon gerektirmeyen durumlar da mümkündür.

Orgazm Bozukluğu Tedavisi

Orgazm bozukluğu tedavisi tamamı ile psikolojiktir. Cerrahi operasyon gerektiren orgazm bozukluğu hastalığı genellikle vajina yapısı ile alakalı olduğu için bu kısım tamamı ile konusunda uzman hekimin inisiyatifinde kalacaktır. Eğer orgazm bozukluğu yaşadığınızı ve bunun psikolojik olduğunu düşünüyorsanız tedavisi psikolojik olacaktır. Yapılacak olan tetkiklerden sonra hastanın fiziksel yapı sebebi ile değil sadece psikolojik sebeplerden ötürü orgazm bozukluğu yaşadığı anlaşılırsa hasta hızlı bir şekilde psikoloji servisine nakledilir. Orgazm bozukluğu yaşadığını düşünen 10 kadından 6’sı hiçbir sorun olmadığını bilmiyor, 2’si psikolojik nedenlerden 2’si ise vajina yapısı sebebi ile orgazm bozukluğu yaşar.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *